top of page

Pécsett kezdte az évet a Backstage

A Hangfoglaló Program könnyűzenei, edukációs programsorozata idei első eseményét Pécsen tartotta. A Made in Pécs Fesztivállal és a Pécsi Tudományegyetemen működő Zenélő Egyetemmel közösen szervezett program teltházas előadásaira január 3-án került sor a Made in Pécs Caféban.




A szakmai program január harmadikán rendhagyó módon egy poptörténeti emléktábla avatással vette kezdetét, mely a Hangfoglaló Program Magyar Könnyűzenei Örökség Megőrzését Támogató Alprogramja kezdeményezésére a PTE Bölcsészettudományi Karának campusán belül működő Szenes Klubnak állít emléket. Az ünnepi összejövetelen avatóbeszédet mondott Prof. dr. Heidl György, a PTE BTK dékánja és Bajnai Zsolt, a Hangfoglaló Program vezetője. A Szenes Klub múltjáról Koszits Attila helytörténész, egyetemi óraadó tartott előadást.

A Backstage Pécs eseménye délután fél öttől vette kezdetét a belvárosi klubok egyikében, a Made in Pécs Caféban. A programot Fernbach Erika nyitotta meg, aki 2019 szeptemberétől a Hangfoglaló Program Könnyűzenei Menedzsmentképzést Támogató Alprogramjának vezetője.

Az első panel témája a dalszerzés alkotói oldala volt, a kerekasztal-beszélgetés pedig Beck Zoli (30Y), Lázár Domokos (Esti Kornél) és Kunics Olivér (IDEGEN) segítségével járta körül a dal születésének stádiumait és motiváló erőit. A beszélgetés során sokszor szóba került a szabadság és a közlés, állítás szerepe, amelyek ideális esetben egy alkotói folyamat nulladik pontjától végigkísérik a művészt.

Rövid szünetet követően Bajnai Zsolt a könnyűzenei támogatási rendszerekről tartott előadást, amely körüljárta a Nemzeti Kulturális Alap különböző Kollégiumánál kiírásra kerülő pályázatait, illetve mélyebb betekintést nyújtott a Hangfoglaló Program Kollégiumának pályázataiba, és azok elbírálásának folyamatába. A pályázatokkal kapcsolatos tudnivalókat Bánki Nikolett (Grapefruitmoon Records) prezentációja folytatta, akitől a jelenlévők praktikus információkat tudhattak meg az NKA pályáztatásra használt felületéről, és azokról a részletekről, amik feltétlenül szükségesek egy sikeres pályázat megírásához és elszámolásához.

A harmadik panel a pécsi régió könnyűzenei és kulturális életével foglalkozott. A Made in Pécs Fesztivál alapítója és főszervezője Gellai Gergő, a PTE Zenélő Egyetem szakmai ügyvivője, Koncz Balázs és az erdélyi Teddy Queen zenekart képviselő Fodor László beszélgetett - Erdély ugyanis az idei évben a Made in Pécs Fesztiválra meghívott vendég-régió volt. Érdekes tapasztalat, hogy a határon túlról nézve is egyedülálló pezsgést figyelnek meg a könnyűzene szereplői Pécsen, ami nagyban köszönhető az olyan kezdeményezéseknek, amelyek táplálják a város és környezetének kultúráját. Természetesen szóba került itt a szcénához szorosan kötődő több rendezvény és szerveződés, mint a Fishing On Orfű, az Ördögkatlan Fesztivál, a Pécsi Egyetemi Napok, a Z Faktor tehetségkutató és a Zenélő Egyetemi kurzusai és szabadegyeteme.



Ajánló
Legfrissebb
Archívum
Search By Tags
Még nincsenek címkék.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page